Menu belki

czwartek, 30 kwietnia 2015

HOROSKOP celtycki

Warto wiedzieć,jakie drzewo przynosi nam pomyślność,które jest naszym opiekunem i warto takie posadzić w swoim ogrodzie.
Horoskop ten stworzyli starożytni celtyccy kapłani i mędrcy,którzy znali drzewa jak nikt inny.Wierzyli,że opiekunem każdego człowieka jest drzewo,z którym związany on jest podobiewństwem i cechami charakteru.Uważali również,że los człowieka zależy też od położenia Słońca względem Ziemi w dniu jego narodzin .Dlatego horoskop dzieli się na dwa okresy,a jego zasadnicze punkty to dni przesilenia letniego i zimowego oraz wiosenne i jesienne zrównanie dnia z nocą.


JODŁA - mistycyzm
02.01 - 11.01   oraz
05.07 - 14.07

Ma urodę nieco surową,lubi piękne stroje i biżuterię lub odwrotnie-ma skłonność do ascezy.Pełna godności.Jest wybredna  i mierzy wysoko,toteż nie zawraca sobie głowy błahostkami.Szlachetna i pełna rezerwy i raczej małomówna,nie ulega wpływom i czasem czuje się osamotniona.Świadoma swych zalet i niełatwa we współżyciu,bywa,że zakochuje się na śmierć i życie.Jest wybitnie inteligentna,a w pracy skrupulatna i sumienna.Nie lęka się trudności.Żyje długo,choć czasem zmaga się z chroniczną chorobą.
W każdej sytuacji potrafi zachować wiarę i nadzieję,a cokolwiek by się działo,można na niej polegać.


CYPRYS - wierność
25.01 - 03.02 oraz
26.07 - 04.08

Smukły,o zręcznej,silnej sylwetce i regularnych rysach.To typ człowieka bliskiegop naturze.Zadowala się małym,nie zależy mu na pieniądzach i sławie,chce być tylko szczęśliwy.Pogodny i życzliwy dla ludzi,źle znosi samotność i najlepiej czuje się wśród licznej rodziny lub w gronie przyjaciół.Sympatyczny i zagubiony w marzeniach  daje sie raczej ponieść życiu niż je układa.W pracy bywa nieco bałaganiarski, w miłości gwałtowny,a w uczuciach niezwykle wierny.
Jeśli kogoś obdarzy miłością,to na całe życie.Przyjaciele zawsze mogą liczyć na jego pomoc.


WIĄZ - rozsądek
12.01 - 24.01 oraz
15.07 - 25.07

Przystojny ma w sobie coś ujmującego.Rozsądny,małomówny,spokojny,oszczędny i pozbawiony dużych wymagań nie dba o stroje,choć wśród "letnich"Wiązów bywają rozrzutnicy.Natury prostolinijnej,zawsze broni uczciwych racji i wierzy w ludzką dobroć.Budzi ufność.Czsem bywa despotyczny.W uczuciach żarliwy ,a nawet namiętny,jest oddany i wymagający w stosunku do partnera.Posiada zmysł humoru,która ratuje go w krytycznych momentach.Inteligencja jego jest praktyczna i konkretna.Potrafi kierować ludżmi.Nie ma zbyt silnego zdrowia,lecz żyje długo i bez większych wstrząsów.

TOPOLA - pesymizm
o4.02 - 08.02   oraz
05.08 - 13.08

Wyniosła i derkoracyjna ma poczucie kruchości życia i lęka się starości.Nie lubi żyć w odosobnieniu.Łatwo zranić jej miłość własną,dlatego też powinna starannie dobierać sobie towarzystwo..Nawt drobiazgi mogą wytrącic ją z równowagi.
W małżeństwie niełatwo jej o szczęśćie - jest zbyt niezależna.
Odwaga i duma sprawiaja natomiast,że umie stawic czoła wielu kłopotom.
Dobrze zorganizowana i pełna altruizmu często wybiera zawód lekarza.

CEDR - aktywność
09.02 - 18.02  oraz
14.08 - 23.08

Solidny,mocny i obdarzony dobrym zdrowiempotrafi przetrwać trudne chwile.
To osobowość pewna siebie,zdecydowana  i twórcza lecz zarazem drażliwa.Szybko podejmuje decyzje i zawsze ma rację.Ma instynkt przewodzenia.Ambitny i prostolinijny jest  niepoprawnym optymistą.Wywierając wpływ na innych,potrafi także całkowicie oddać sie jakiejś sprawie.Wśród jemu podobnych można odnaleźć bohaterów i męczenników.
Wybredny w doborze partnera potrafi długo czekać na prawdziwą miłość.
Często obdarzony bywa talentem muzycznym i dużym poczuciem humoru.Prowadzi urozmaicone życie zawodowe.
SOSNA - wyrafinowanie
19.02 - 28/29.02

Dekoracyjna,ładna umie podkreslać swoje zalety.Lubi piekne przedmioty i wnętrza,ciekawe znajomości.Umie elegancko urządzić dom.
Uczuciowo impulsywna.łatwo sie angażuje w związki i czasem źle lokuje uczucia,jednak nawet z niepowodzeń potrafi wyjść z honorem.
Nie jest łatwym partnerem w miłości.Szybka i skuteczna w działaniu,w pracy odnosi sukcesy.Jest dobrym organizatorem.Potrafi planować i naginać warunki do własnych wymagań.Wie czego chce,jest odwaqżna,śmiało dąży naprzód,nie unikając ryzyka i nie poddaje się niepowodzeniom.
Znak sosny szczególnie sprzyja kobietom.

WIERZBA - melancholia
01.03 - 10.03  oraz
03.09 - 12.09

Ma naturalny wdzięk,jest łagodna i skłonna do zadumy.Ma zdolności artystyczne i wrażliwość w życiu uczuciowym.
Życie z nią nie należy jednak do łatwych,tkwią w niej bowiem dwie natury:jedna czuła i senna,druga-wojownicza,despotyczna i zmienna.
Kapryśna,wymagająca doznaje cierpień w miłośći.Czasem znajduje przystań w małżeństwie i ma wiele dzieci.Choć przywiązana do domu i rodziny,w głębi duszy czuje sie niedoceniana i marzy o dalekich podróżach.Jej prawy charakter i uczciwość sprawiają,że jest godnym zaufania pracownikiem.

LIPA - realizm
11.03 -20.03  oraz
13.09 - 22.09

Pełna uroku potrafi każdemu zawrócic w głowie.Spokojna,dyskretna,a nawet troche lekliwa,choć potrafi przystosować się do każdych warunków,to marzy o wygodzie i stabilizacji.Pełna sprzeczności i niestała jest zdecydowanie sympatyczna i nie stara sie naprawiać swoich bliźnich.Jest lubiana nawet wtedy,gdy nie można na niej zbytnio polegać.
W miłości bywa bardzo zazdrosna.Jesli znajdzie bratnią duszę,odzyskuje równowage.Ma zmysł praktyczny izdolności techniczne.Pomysłowa i precyzyjna.
Żyje długo i nie nękają jej choroby.

DĄB - siła
21.03 - DZIEŃ ZRÓWNANIA WIOSENNEGO

Niezwykle silny,odważny i żywotny ma trudny charakter.
Sam cieszy sie dobrym zdrowiem i nie znosi słabości u innych.Podobnie obdarzony potężna wolą nie ma wyrozumiałości dla niezdecydowanych.Stateczny i sumienny,pełen dumy i uparty,trwa przy raz podjetej decyzji,zazwyczaj osiagając zamierzony cel.
Jednak brak elastyczności przysparza mu czasem kłopotów.
Jest niezależny,jego wola i energia zapewniają opiekę słabszym.Stworzony do przewodzenia jest człowiekiem czynu.Pochłaniają go sprawy konkretne i często osiąga sukces materialny.Żywy,gościnny jest dobrym przyjacielem,zakochuje się kilkakroć,wierząc,że jest to miłość na całe życie.

LESZCZYNA - oryginalność
22.03 - 31.03 oraz
24.09 -03.10

Choć niepozorna,ma wiele wdzięku i trudno oprzeć się jej urokowi.
Kaprysna i zmienna,umie sprawić by ją kochano.Potrafi być szczodra i tolerancyjna lub niebezpieczna ,uparta i złośliwa.Oryginalna i niepodobna do nikogo,zwraca na siebie uwagę.Można się po niej spodziewać wszystkiego..W miłości potrafi być najmilszym albo też najbardziej męczącym partnerem.Związek z nią jest pasjonujący,choć na ogół nie przynosi  odpoczynku.Jest typem społecznika,dobrym pracownikiem uczącym się  szybko i łatwo.Ma wiedzę,ąle jaki zrobi z niej użytek,zależy tylko od jej dobrej woli.

JARZĘBINA - wrażliwość
01.04 - 10.04  oraz
04.10 -13.10

Choć na pozór delikatna,jest niezwykle odporna.Pełna wdzięku i uśmiechnięta to mistrz samokontroli.Umie podkreslać własne zalety,lubi się stroić.Choć nieco egocentryczna,nie jest egoistką,lubi sprawiać innym radość.Łatwo przystosowuje się do zmian,jest samodzielna,lojalna i uczciwa-można na niej polegać.Za wszystko czuje się odpowiedzialna.Jednak kontakt z nią nie jest prosty.
W miłości nieprzewidywalna,wiele wymaga od partnera i niełatwo przebacza .
Mimo błyskotliwej inteligencji i zamiłowań artystycznych ,z natury zapobiegliwą igospodarną najczęściej pochłaniają ją sprawy codzienne.Realizuje sie w małżeństwie.
KLON - praktyczność
11.04 - 20.04 oraz
14.10 - 23.10

Nie należy do postaci tuzinkowych.Pełen humoru i życia,niezmordowany towarzysko pojawia się tam gdzie najmodniej i gdzie coś się dzieje.Motorem jego działań jest ciekawość świata,toteż choć z natury pełen rezerwy a nawet nieśmiałośći,nie lęka się ryzyka.
Lubi wszelkie nowinki,podróżę,poznawanie ludzi i ma dar prowokowania zwierzeń.Nie osądza jednak cudzych poczynań i jest niezwykle dyskretny.Wrażliwy na pochwały,lubi być w centrum zainteresowania.
W miłości bardzo skomplikowany,trudno mu znaleźć partnera.Bywa równie często wielkim grzesznikiem jak i pokutnikiem.
Bywa też,za sprawą ogromnej wyobrażni i intuicji ,obdarzony darem jasnowidzenia.
Niezwykle inteligentnypróbuje innym narzucić swoją wolę,rzadziej sam realizuje własne projekty.
ORZECH - namiętność
21.04 - 30.04 oraz
24.10 - 04.11

Pełen kontrastów potrafi jak nikt skomplikować sobie życie.
Inteligentny,ambitny i pracowity,bywa kapryśny i egoistyczny - równie często jak gościnny czy hojny.W miłości koniecznie chce wyłączności,jest zazdrosny i czuły.Choć z natury samowolny i niestały,potrafi być w związku lojalny i wierny - nie znaczy to jednak,że jest łatwym partnerem.W życiu bywa świetnym strategiem,jest nieśmiały w pomysłach,potrafi działać szybko i bez zbędnych skrupułów.Nie chadza utartymi ścieżkami,toteż ma tylu przyjaciół co wrogów.
W zetknięciu z nim ryzykuje sie wiele dobrego i złego.Żyje długo i cieszy się dobrym zdrowiem.
JAŚMINOWIEC - dyplomacja
01.05 -14.05
05.11 - 11.11

Miły i towarzyski zjednuje sobie ludzi swobodą i umiejętnościa rozmowy.Wydaje się zrównoważony i bez problemów - w istocie wrażliwy i pełen rezerwy.Jak nikt inny rozumie zalety dyplomacji,a jego działania są ostrożne i przewidujące.Małżeństwo z nim nie jest łatwe-mimo,że jest odpowiedzialny,ciążą mu zobowiązania.Od życia oczekuje niewiele,nadzieje pokłada w dzieciach,które umie starannie wychować.Nie jest materialistą,lecz pracowity i obdarzony wyobraźnią często nieźle zarabia.
KASZTANOWIEC - sprawiedliwość
15.05 - 24.05 oraz
12.11 - 21.11

Urodziwy,silny i pełen wigoru potrzebuje przestrzeni.Lubi szokować innych,często jest typem prekursora.Ma wrodzone poczucie sprawiedliwości i w słusznej sprawie potrafi działać gwałtownie.Zdarza mu się brakiem dyplomacji zrazic do siebie ludzi,a zawody i rozczarowania przeżywa długo,gdyż jest wrażliwy i uczuciowy.
W miłości wyrafinowany,trudno znajduje partnera.Kocha tylko raz,a obawa przed brakiem akceptacji komplikuje jego związki.Jego los zależy głównie od okoliczności - albo zajdzie wysoko,albo mimo talentów całe życie będzie walczyć z przeciwnościami.

JESION - ambicja
25.05 - 03.06 oraz
22.11 - 01.12

Piękne,mocne drzewo.Wysmukła sylwetka,elegancja i swoboda podobaja się wielu.Natura niezależna i błyskotliwa,lecz niełatwo z nim współżyć.Impulsywny,ambitny nieustępliwie dąży do swego szczęścia i sukcesu,choć zawsze troche gra z losem.
Kapryśny i nieco egzaltowany,w sprawach miłości jest przezorny,stały i przewidujący.
Jego małżeństwo z miłości bywa często małżeństwem  z rozsądku.
Można na nim polegać- jak nikt pomoże przetrwać ciężkie chwile.
GRAB - estetyzm
04.06 - 13.06 oraz
02.12 - 11.12

Niezwykle urodziwy za młodu bardzo dba o swój wygląd.To typ estety i zdarza się,że przedkłada formę nad treść.
Wrażliwy na pochwały,często pełen fantazji artysta,marzy o sławie,dąży do własnej doskonałości.Traktuje wiele rzeczy z pobłażliwym dystansem mając zarazem szacunek do dyscypliny i posłuszeństwa.Lubi życie pośród sprawdzonych reguł,przy podejmowaniu decyzji towarzyszy mu lęk przed pomyłką.Obdarzony wnikliwa intuicją jest naturą obowiązkową i prawą.Uczucia traktuje jako sprawę poważną,w miłości cechuje go uczciwość,choć chciałby przeżyć w niej coś niezwykłego.
FIGOWIEC - wrażliwość
14.06 - 23.06 oraz
12.12 - 21.12

Obdarzony charakterem,osobowość niezależna i ciekawa.Obdarzony wielkim poczuciem humoru ma dużo serdeczności dla dzieci i zwierząt.Nie wszędzie dobrze się czuje,potrzebuje życzliwości i ciepła.Gdy gnębią go przeciwności losu,staje się smutny i rozgoryczony.Czasem życie upływa mu na pokonywaniu pokus i własnych słabości.
Łagodny i uczuciowy,potrzebuje oparcia w rodzinie,nawet jeśli sam nie jest zbyt stały.
Choć nie należy do romantycznych kochanków,warto go poślubić.
Pracuje wytrwale a jego wysiłki przynoszą owoce.Chociaż w głębi duszy jest raczej leniwy,potrafi być rzeczowy i przedsiebiorczy.
BRZOZA - twórczość
24 czerwca  - DZIEŃ LETNIEGO PRZESILENIA

Wiotka,delikatna i rasowa jest łatwa we współżyciu i miła.Powściągliwa ,dyskretna,łagodna iskromna,nigdy nie nadużywa czyjejś uprzejmości.Trzyma sie zasad lecz nikomu ich nie narzuca.Pozbawiona snobizmu,pełna umiaru i tolerancyjna nie troszczy się o przepych świata.Nie poszukuje kontaktów z wpływowymi ludźmi,nie bywa w świecie.
W miłości poszukuje uczuc stałych,stwarza klimat pogody i szczęśćia.Nie znosi wulgarności.Mimo swej delikatności potrafi być tytanem pracy.Jej żywa inteligencja,wyobraźnia,umiejętność syntetycznego spojrzenia ikreatyuwność sprawiaja,że właśnie w pracy zdobywa uznanie,a największe sukcesy odnosi w dziedzinie sztuki.
JABŁOŃ - miłość
23.12 - 01.01 oraz
25.06 - 04.07

Sentymentalna i zmysłowa osoba.
Skłonna jest do flirtów i przygód,a ponadto życzliwa dla innych i bezinteresowna,co bywa przez niektórych wykorzystywane.Jednak kiedy znajdzie odpowiedniego partnera,ustatkowuje sie i jest wierna w miłości.
Nie myśli za dużo o jutrze-to pełen wyobraźni filozof,który cieszy się życiem.Nie jest jednak lekkomyślna.Inteligentna,refleksyjna i logiczna jest ciekawa świata.
Teorie naukowe interesują ja tak samo jak dobre wino i kuchnia.
Prowadzi życie ruchliwe i ciekawe.
OLIWKA - mądrość
23.09 - PORÓWNANIE JESIENNE

Pełna uroku kocha słońce,jest miła,łagodna i spokojna.Niezwykle dyskretna i tolerancyjna,nigdy nie wtrąca sie w sprawy innych.Dzieki rozwadze i intuicji nie daje się wykorzystywać,choć jest niezwykle życzliwa dla innych.Pełna uśmiechu i pogody,ma wielkie poczucie sprawiedliwości i nigdy nie robi nic na pokaz,toteż cieszy się miłościa i respektem innych.W związkach stara się nie być zazdrosna,szanuje wolność partnera nawet kosztem własnych cierpień.Do domu wnosi szczęście i spokój.Jest typem filozofa,mysliciela,dla którego książki i towarzystwo mądrych ludzi maja największą wartość.
Do póżnej starości zachowuje światły umysł.
BUK - wynalazczość
22.12 - DZIEŃ PRZESILENIA ZIMOWEGO

Przystojny,twardy i nieustępliwy.
Bardzo dba o swój wygląd,toteż dożywa późnego wieku,zachowując gibkość ruchów i młodą sylwetkę.Potrafi nieźle zorganizować sobie życie i realizuje z uporem swoje projekty.
Jest materialistą-przede wszystkim chce być bogaty,a dopiero potem szczęśliwy.W miłości rzadko obdarzony fantazją,za to troskliwy współmałżonek,sprawdzony opiekun i zazwyczaj domator,pragnie mieć dzieci i wzorowo prowadzony dom.
Jest inteligentnym realistą,ma zmysł organizacyjny,toteż doskonale sobie radzi  na kierowniczych stanowiskach.

<< Powrót do strony głównej
<< Powrót do FOTOLEKSYKONU


Brak komentarzy: